Sunday, 08 April 2018 CAT (UTC+2)
Chitipa United 0 - 1 Iponga 2:30 pm
  Base Ground 
   
Young Achievers 0 - 0 Blue Eagles 2:30 pm
  Ntchisi CC 
   
Saturday, 07 April 2018 CAT (UTC+2)
Karonga United 2 - 1 Chilumba United 2:30 pm
  Karonga Stadium 
   
Monday, 02 April 2018 CAT (UTC+2)
Azam Tigers 2 - 0 Red Lions 2:30 pm
  Mulanje Park 
   
Sunday, 01 April 2018 CAT (UTC+2)
TN Stars 2 - 0 Mzuni 2:30 pm
   
   
Chitipa United 2 - 0 Nkhanga 2:30 pm
24' Peter Mughogho, 79' [P] Kimondo   
   
BE FORWARD Wanderers 0 - 0 Civil Sporting 2:30 pm
  Answer Private Academy 
   
Mponela Select 1 - 2 Blue Eagles 2:30 pm
  Mponela 
   
Nyasa Big Bullets 2 - 0 Azam Tigers 2:30 pm
Bright Munthali, Henry Kabichi  Mulanje Park Stadium 
   
Salima Select 0 - 3 Silver Strikers 2:30 pm
Zikani Kasambala, Binwell Katinji, Collen Nkhulambe  Salima 
   
Saturday, 31 March 2018 CAT (UTC+2)
Blue Eagles 2 - 2 TN Stars 2:30 pm
   
   
Kalembe 0 - 1 Mzuni 2:30 pm
   
   
BE FORWARD Wanderers 1 - 0 Masters Security 2:30 pm
Felix Zulu  Answer Private Academy 
   
Chitipa United 0 - 2 Chilumba United 2:30 pm
  Base Ground 
   
Chifira Select 1 - 3 Nkhatabay United 2:30 pm
  Chifira Ground 
   
Dedza Young Soccer 0 - 4 Silver Strikers 2:30 pm
2x Binwell Katinji, Jack Chiona, Mphatso Filimon  Dedza Stadium 
   
Baka City 1 - 0 Iponga 2:30 pm
  Karonga Stadium 
   
Fish Eagles 2 - 0 Ekwendeni United 2:30 pm
  Katoto Sec School Ground. 
   
Mitundu Select 1 - 3 Kamuzu Barracks 2:30 pm
  Mitundu 
   
Moyale Barracks 3 - 1 Dwangwa United 2:30 pm
  Mzuni 
   
Thursday, 29 March 2018 CAT (UTC+2)
Nkhatabay United 4 - 1 Chihame All Stars 2:30 pm
  Maganga Ground 
   
Sunday, 25 March 2018 CAT (UTC+2)
Dedza Young Soccer 0 - 0 BE FORWARD Wanderers 2:30 pm
  Dedza Stadium 
   
Nsundwe United 0 - 2 Blue Eagles 2:30 pm
  Nsundwe 
   
Silver Strikers 0 - 2 Nyasa Big Bullets 2:30 pm
27' Bright Munthali, 33' Nelson Kangunje  Silver Stadium 
   
Saturday, 24 March 2018 CAT (UTC+2)
Mitundu Select 1 - 1 BE FORWARD Wanderers 2:30 pm
[P] ? - Blessings Tembo  Mitundu Ground 
   
Sunday, 18 March 2018 CAT (UTC+2)
Moyale Barracks 3 - 1 TN Stars 2:30 pm
   
   
Mangochi Select 0 - 0 Azam Tigers 2:30 pm
   
   
BE FORWARD Wanderers 1 - 0 MAFCO 2:30 pm
Julius Kajembe  Balaka Stadium 
   
Chitipa United 0 - 0 Baka City 2:30 pm
  Base Ground 
   
Katutula 0 - 2 Karonga United 2:30 pm
Khumbo Msowoya, Lawrence Mhojo  Lufita Ground 
   
Blue Eagles 0 - 0 Kamuzu Barracks 2:30 pm
  Namwiri 
   
Saturday, 17 March 2018 CAT (UTC+2)
Nchalo United 1 - 1 Nyasa Big Bullets 2:30 pm
Felix Kamwendo - Bright Munthali   
   
Lake Valley 2 - 4 TN Stars 2:30 pm
   
   
Chitipa United 0 - 1 Karonga United 2:30 pm
  Base Ground 
   
Silver Strikers 1 - 1 Civil Sporting 2:30 pm
Damiano Kunje - Innocent Tanganyika  Damiano 
   
Sunday, 11 March 2018 CAT (UTC+2)
Madisi United 1 - 7 Blue Eagles 2:30 pm
  Madisi Ground 
   
Nkhatabay Select 2 - 1 Dwangwa United 2:30 pm
  Maganga Ground 
   
Saturday, 10 March 2018 CAT (UTC+2)
Civil Sporting 2 - 2 Moyale Barracks 2:30 pm
  Civo Upper Stadium 
   
Makanjira Select 0 - 2 Red Lions 2:30 pm
  Makanjira 
   
Nkhotakota United 0 - 2 Silver Strikers 2:30 pm
  Nkhotakota